Zasklenie balkóna a cena

Zasklenie balkóna vytvorí obzvlášť v bytovom dome riešenie na mnohé naše problémy. Ak sa rozhodneme pre zasklenie balkóna s prerušeným tepelným mostom (PTM), získame priestor, ktorý môžeme plnohodnotne využívať ako ďalšiu izbu. Ak sa rozhodneme pre zasklenie bezrámovým systémom, získame zasa  možnosť 100% otvoreného balkóna, keďže všetky okenné krídla sa dajú zhrnúť na jednu stranu. V prípade, že už nám otvorený. Balkón nevyhovuje, jednoducho ich zatiahneme.

Od čoho závisí cena zasklenia balkóna

zasklenie balkona-Bratislava-bytový dom
  1. Typ zasklenia – cenovo najnáročnejšie je rámové zasklenie dvoj resp. trojsklom s PTM. Po ňom nasleduje rámový posuvný systém a najmenej vás finančne výjde bezrámový posuvno-otočný systém.
  2. Výplň zábradlia– najmenej vašu peňaženku zaťaží Lexan, ktorý sa používa ako výplň väčšinou už pri existujúcom zábradlí. Bezpečnostné sklo je ako výplň v porovnaní s Lexanom drahšie, ale esteticky omnoho pôsobivejšie a trvácnejšie.
  3. Firma, ktorá balkón zasklieva každá solídna firma vám ponúkne nezáväznú cenovú kalkuláciu a má svoje portlólio- ukážky vlastnej práce. Dajte si pozor, či:
    -ukážky ich práce sú skutočne ich prácou alebo sú to iba stiahnuté ilustračné obrázky, prípadne fotografie odkopírované od konkurencie. Skutočné nefalšované ukážky mávajú popis- miesto, použité materiály, typ zasklenia…
    Pozrite si zasklenie balkóna od firmy Pifema,s.r.o. ukážky práce firmy Pifema s.r.o.
  4. Veľkosť balkóna– niektoré bytové domy majú priestranné balkóny riešené napr. po celom obvode bytového domu. Cena typického balkóna bude porozumiteľne nižšia ako cena balkóna dvojnásobnej veľkosti.
    Všimnite si napr. zasklenie balkónov v bytovom dome Bratislva Rača

Zasklenie balkóna- cena vs.kvalita?

zasklenie terasy, balkón, hliník

Ak si vyberiete správnu firmu, nebudete musieť vyberať medzi cenou a kvalitou. Dobrý odborník vám totiž poradí, ako je aj vo vašom prípade možné mať jedno aj druhé. Zasklený balkón je predsa prvok, ktorý sa vám vyplatí aj po finančnej stránke- sušenie bielizne vám nebude spôsobovať problémy s plesňou, znížite náklady na energie, nebudete musieť balkón dookola vyspravovať a často maľovať, pretože bude chránený od vonkajších vplyvov, prachu a vetru.

Páčil sa vám tento čánok? Zdieľajte ho s ostatnými na sociálnyh sieťach.

Premýšľate nad realizáciou zimnej záhrady?

Neváhajte nás kontaktovať, radi Vám poradíme a pomôžeme navrhnúť optimálne riešenie na mieru pre vás.
Ak budete mať záujem, bez problémov vám vypracujeme nezáväznú cenovú ponuku.