Rámový posuvný hliníkový systém Zasklievanie balkónov

Rámový systém pre balkónyRámový posuvný hliníkový systém je vyrobený hliníkových profilov, ktoré vytvárajú veľmi pevnú, odolnú a ľahkú konštrukciu s 9 mm drážkou pre výplň. Prevedenie rámového systemu môže byť pevné bez možnosti otvárania alebo posuvné v dvoch až piatich dieloch. Obe možnosti sa dajú ľubovoľne kombinovať podľa želania zákazníka, čím zabezpečujú absolútnu univerzálnosť ich použitia.

Hliníkový rám posúvajúci sa v hornej a dolnej koľajnici je vyplnený výplňou, ktorej možnosti sú veľmi široké a ľahko prispôsobiteľné požiadavkám zákazníka- môže ísť o číry či mliečny lexan, bezpečnostné sklo konnex , rôzne typy skla, obojstranné oplastovanie a pod. Okná sa zasúvajú za seba, takže pri päťdielnom prevedení je možné dosiahnuť otvorenie až 4/5 zasklenej plochy.

Ak predsa túžite po otvorení zasklenej plochy na 100%, to vám umožnia bezrámový systém AluVista a bezrámový systém BKS

Možnosti výplne zábradlí

1. Bezpečnostné sklo Connex®

Hlinikové zábradlie s výplňou bezpečnostné sklo Connex
Lepené bezpečnostné sklo Connex

Pozrite si ukážku.
Bezpečnostné vrstvené sklo Connex® je vynikajúcim konštrukčným prvkom pre bezpečnostné zasklievanie balkónov. Vrstvené sklo sa vyrába plošným spojením dvoch a viacerých vrstiev číreho skla float s jednou či viacerými vrstvami polyvinylbutyralovej fólie (PVB fólia), ktorá môže byť číra alebo nepriehľadná. PVB fólia sa vyznačuje obzvlášť vysokou pevnosťou, adhéziou a elasticitou. Ak dôjde k rozbitiu skla, črepy sa upnú na fóliu, čím sa zníži alebo úplne vylúči zranenie osôb v dôsledku náhodného alebo zločineckého útoku.Bezpečnostné zasklenie balkóna týmto sklom poskytuje:

 • ochranu osôb a predmetov pred poškodením, proti krádežiam, násilným útokom: pri vhodnom zložení je vrstvené sklo schopné klásť odpor násilným a opakovaným nárazom oceľovou guľou, sekerou alebo kladivom. Prekážka je to pasívna, a preto musí byť chápaná iba ako časové zdržanie útočníka.
 • znižuje oslnenie, odráža teplo, absorbuje zvuk, redukuje prestup UV žiarenia
 • vyznačuje sa stálosťou proti oderu, korózii, atmosférickým vplyvom

2. Polykarbonátová doska komôrková – LEXAN

 

Pozrite si ukážku mliečneho lexanu
Komôrkové polykarbonátové dosky sú vynikajúcí materiál pre ich nerozbitnosť. Pre zasklievanie blakónov sú ideálnym materiálom pre výplň zábradlia. Sú opatrené ochrannou vrstvou proti UV žiareniu, ktorá zaisťuje mimoriadnu odolnosť voči starnutiu vplyvom klimatických podmienok, zabezpečuje dlhú životnosť, zaisťuje dlhodobé zachovanie optických vlastností a pomáha zachovať vysokú tuhosť a únosnosť. Touto vrstvou je opatrená jedna strana dosiek, ktorá je zretelne označená potlačenou ochrannou fóliou. Túto stranu inštalujeme smerom von.

Vlastnosti komôrkového polykarbonátu:

 • extrémna odolnosť proti rozbitiu
 • vysoká odolnosť proti poveternostným vplyvom
 • nízka hmotnosť
 • jednoduchá spracovateľnosť a montáž
 • stabilita fyzikálnych a mechanických vlastností v širokom teplotnom rozmedzí ( -40 oC až +115 oC)
 • vynikajúce tepelne izolačné vlastnosti
 • možnosť ohýbania zastudena
 • homogénny povrch, jednoduchá údržba
 • veľmi dobrá priepustnosť svetla
 • požiarna odolnosť: trieda reakcie na oheň – B, s1, d0

Hrúbka komôrkového polykarbonátu je v niekoľkých variantách: 4, 6, 8, 10 a 16mm.

3. Polykarbonátová doska plná

Polykarbonát plný

Plná polykarbonátová doska pripomína svojím vzhľadom sklo alebo plexi. Na rozdiel od týchto materiálov je prakticky nerozbitná (húževnatá a teda odolná voči nárazom). Štandardne sa dodáva číra (bezfarebná), alebo aj farebné tónovaná (biela, hnedá, šedá). Materiál je vysokoodolný voči ohňu, dá sa charakterizovať ako samozhášavý materiál.

Keďže sa jedná o materiál z plastu, tieto dosky je možné poškriabať. Škrabance sa nedajú žiaľ odstrániť (leštením dochádza ku zmatnenie materiálu a odstránení ochrannej UV vrstvy).

Vlastnosti plných polykarbonátových dosiek :

 • jednoduchá a rozmanitá spracovateľnosť
 • extrémna odolnosť proti prasknutiu
 • veľmi dobrý prestup svetla
 • teplotný rozsah použitia od – 100 ° C do + 120 ° C

Hrúbka plného polykarbonátu je v týchto variantách: 3, 4, 5 a 6mm.

4. Plastový obklad

Plastový obklad balkónaPozrite si ukážku.
Plastový obklad má vzhľadom k svojej dutinkovej stavbe dobré tepelnoizolačné i zvukoizolačné vlastnosti. Môže byť použitý samostatne alebo v kombinácii s inými tepelnoizolačnými materiálmi. Vnútorné a vonkajšie obklady sú v dnešnej dobe obľúbeným dekoračným materiálom pri zasklievaní balkónu