Ročne vyrobíme zasklenia pre
viac ako 1000 balkónov

Pifema,s.r.o. vyrába balkónové zasklenia na mieru s rokmi osvedčeným bezrámovým systémom BKS. Tento systém ponúkame aj partnerským firmám po celom Slovensku.  Ak montujete balkónové zasklenia a máte záujem spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať na info@alu-terasy.sk.

Príprava zasklenia balkóa BKS

Referencie našich zákazníkov

Od spoločnosti Pifema, s.r.o. som si objednal zasklenie balkónu plus veľa podporných murárskych prác (zamurovanie jedných balkónových dverí, výmena plastových okien a dverí, dlažbu a stierky na balkóne). Prístup zamestnancov spoločnosti môžem iba vychváliť, boli slušní a precízni, urobili všetko, čo bolo treba. Aby som to zhrnul, môžem túto firmu odporúčiť a aj vďaka kvalite, cene aj celkoveho prístupu, ktorý ponúkajú, som teraz vlastníkom nového zaskleného balkóna. Ukážka

Peter Kmeč / Bratislava, Karlová Ves

Chcela by som sa Vám pod ďakovať, pán Stanek aj Vašim zamestnancom za prístup a kvalitnú prácu, ktorú ste odviedli pri zasklievani nášho balkóna.Sme veľmi spokojní a preto všetkým, čo hľadajú spoľahlivú firmu, určite odporúčam.

D.Bulejková / Trenčín

S prácou firmy sme boli s manželom veľmi spokojní. Dávali sme si zaskliť balkón na 11 poschodí, kde nám stále pršalo a fúkalo. Teraz je na balkóne príjemne a ani v príslušnej izbe nie je už taká zima. Na balkóne máme už príjemné posedenie a sme veľmi spokojní so zaskleným balkónom. Dáme si u nich zaskliť aj ďalší balkón a odporúčila som ich aj svojim známym.

Banárová

Zasklievanie balkónov a lodžií pre Vašu maximálnu spokojnosť. Váš balkón alebo lodžiu zasklíme  kdekoľvek na Slovensku a bezplatne Vám poradíme vhodný typ zasklenia. Zasklenie balkóna sa okamžite prejaví v úspore energií, bez ohľadu na to, či je balkón orientovaný severne alebo južne.

Zasklievanie balkónov realizujeme s bezrámovým otočno-posuvným zasklievacím systémom BKS, čo je pre zákazníka výhodnejšie ako monopolný a drahý bezrámový systém Aluvista. U nás je bezrámový otočno-posuvný hliníkový systém BKS najlacnejší, keďže sme jeho výhradným dodávateľom na Slovensku.

V súvislosti s bezpečnostným sklom vám odporúčame nášho partnera SPRCHOVE-KUTY.COM, ktorý realizuje dodanie kvalitných sklenených sprchových kútov. SPRCHOVE-KUTY.COM ponúka taktiež bezplatný online-sprchový konfigurátor, v ktorom si môžete navrhnúť svoj vlastný sprchový kút. Zároveň získate okamžite cenovú kalkuláciu, za ktorú  taktiež neplatíte.

Výhody zasklenia balóna, lodžie, terasy či verandy

 • Úspora tepelnej energie a tepelno- izolačná ochrana
 • Odhlučnenie a zníženie prievanu – tesniaca funkcia
 • Zníženie prašnosti
 • Získanie funkčného priestoru pre oddych
 • Získanie  dodatočného odkladacieho priestoru
 • Ochrana pred nárazmi vetra a dažďa
 • Ochrana pred násilným vniknutím cez balkón

Technológie zasklievania balkónu

Hliníkový profil, ktorý je odolný voči korózii je striekaný špeciálnou práškovou farbou RAL. Tichý chod je zabezpečený posuvom na guľôčkových ložiskách a odhlučnenie zasa sklami upevnenými v tesniacej gume, pričom sú v profiloch taktiež umiestnené jemné štetinky. Zasklenie balkónu touto technológiou nerezonuje ani pri nárazoch vetra. Koľajnice v hliníkovom ráme sú ideálne prispôsobené pre odtok dažďovej vody.

 

Pozrite si montáž moderného bezrámového otočno-posuvného systému BKS

Naši spokojní zákazníci sú z týchto miest

Martin, Bratislava, Trnava, Most pri Bratislave, Šamorín, Sereď, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Stará Turá, Piešťany, Trenčín, Trenčianska Teplá, Turčianske Teplice, Dubnica nad Váhom, Hlohovec, Ilava, Žilina, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Prievidza, Nitra, Topoľčany, Bánovce nad Bebravou, Považská Bystrica, Dolný Kubín, Senec, Pezinok, Modrá, Limbach, Ivanka pri Dunaji, Malinovo, Nová Dedinka, Suchá nad Parnou, Partizánske, Senica, Púchov, Dunajská Lužná, Rovinka, Záhorská Bystrica, Bernolákovo, Stupava.

Zasklievanie balkónov stále realizujeme s ohľadom na špecifické požiadavky zákazníkov.

Možnosti výplne zábradlia

1. Bezpečnostné sklo Connex®

Bezpečnostné sklo Connex®Pozrite si ukážku.
Bezpečnostné vrstvené sklo Connex® je vynikajúcim konštrukčným prvkom pre bezpečnostné zasklievanie balkónov. Vrstvené sklo sa vyrába plošným spojením dvoch a viacerých vrstiev číreho skla float s jednou či viacerými vrstvami polyvinylbutyralovej fólie (PVB fólia), ktorá môže byť číra alebo nepriehľadná. PVB fólia sa vyznačuje obzvlášť vysokou pevnosťou, adhéziou a elasticitou. Ak dôjde k rozbitiu skla, črepy sa upnú na fóliu, čím sa zníži alebo úplne vylúči zranenie osôb v dôsledku náhodného alebo zločineckého útoku.

Bezpečnostné zasklenie balkóna týmto sklom poskytuje:

 • ochranu osôb a predmetov pred poškodením, proti krádežiam, násilným útokom: pri vhodnom zložení je vrstvené sklo schopné klásť odpor násilným a opakovaným nárazom oceľovou guľou, sekerou alebo kladivom. Prekážka je to pasívna, a preto musí byť chápaná iba ako časové zdržanie útočníka.
 • znižuje oslnenie, odráža teplo, absorbuje zvuk, redukuje prestup UV žiarenia
 • vyznačuje sa stálosťou proti oderu, korózii, atmosférickým vplyvom

2. Polykarbonátová doska komôrková – LEXAN

Polykarbonátová doska komôrková – LEXANPozrite si ukážku mliečneho lexanu
Komôrkové polykarbonátové dosky sú vynikajúcí materiál pre ich nerozbitnosť. Pre zasklievanie blakónov sú ideálnym materiálom pre výplň zábradlia. Sú opatrené ochrannou vrstvou proti UV žiareniu, ktorá zaisťuje mimoriadnu odolnosť voči starnutiu vplyvom klimatických podmienok, zabezpečuje dlhú životnosť, zaisťuje dlhodobé zachovanie optických vlastností a pomáha zachovať vysokú tuhosť a únosnosť. Touto vrstvou je opatrená jedna strana dosiek, ktorá je zretelne označená potlačenou ochrannou fóliou. Túto stranu inštalujeme smerom von.

Vlastnosti:

 • extrémna odolnosť proti rozbitiu
 • vysoká odolnosť proti poveternostným vplyvom
 • nízka hmotnosť
 • jednoduchá spracovateľnosť a montáž
 • stabilita fyzikálnych a mechanických vlastností v širokom teplotnom rozmedzí ( -40 oC až +115 oC)
 • vynikajúce tepelne izolačné vlastnosti
 • možnosť ohýbania zastudena
 • homogénny povrch, jednoduchá údržba
 • veľmi dobrá priepustnosť svetla
 • požiarna odolnosť: trieda reakcie na oheň – B, s1, d0

Hrúbka komôrkového polykarbonátu je v niekoľkých variantách: 4, 6, 8, 10 a 16mm.

3. Polykarbonátová doska plná

Polykarbonátová doska plnáPlná polykarbonátová doska pripomína svojím vzhľadom sklo alebo plexi. Na rozdiel od týchto materiálov je prakticky nerozbitná (húževnatá a teda odolná voči nárazom). Štandardne sa dodáva číra (bezfarebná), alebo aj farebné tónovaná (biela, hnedá, šedá). Materiál je vysokoodolný voči ohňu, dá sa charakterizovať ako samozhášavý materiál.

Keďže sa jedná o materiál z plastu, tieto dosky je možné poškriabať. Škrabance sa nedajú žiaľ odstrániť (leštením dochádza ku zmatnenie materiálu a odstránení ochrannej UV vrstvy).

Vlastnosti plných polykarbonátových dosiek :

 • jednoduchá a rozmanitá spracovateľnosť
 • extrémna odolnosť proti prasknutiu
 • veľmi dobrý prestup svetla
 • teplotný rozsah použitia od – 100 ° C do + 120 ° C

Hrúbka plného polykarbonátu je v týchto variantách: 3, 4, 5 a 6mm.

4. Plastový obklad

Plastový obklad pri zasklievaní balkóna

Pozrite si ukážku.
Plastový obklad má vzhľadom k svojej dutinkovej stavbe dobré tepelnoizolačné i zvukoizolačné vlastnosti. Môže byť použitý samostatne alebo v kombinácii s inými tepelnoizolačnými materiálmi. Vnútorné a vonkajšie obklady sú v dnešnej dobe obľúbeným dekoračným materiálom pri zasklievaní balkónu.

Ukážky našej práce