Zimné záhrady od firmy PIFEMA s.r.o.

100%

Kvalitné zimné záhrady

Zimné záhrady a ich realizácia sú špecifikáciou firmy Pifema s.r.o, ktorá má viac ako 10 rokov skúseností s ich montážou na Slovensku aj v zahraničí. Po celom Slovensku si môže naše zimné záhrady a zasklené terasy premenené na zimné záhrady užívať už takmer 600 spokojných zákazníkov, popri majiteľoch nových hliníkových prístreškov, zasklených balkónoch a verandách, ktoré spolu tvoria ďalších 1400 realizácií našou firmou.

Kvalitná odborná práca je pre nás prioritou. Dopredu sa o nej môžete presvedčiť z reálnych ukážok našej práce.

Všetky zimné záhrady firmy Pifema s.r.o. môžete nájsť v časti Realizácie. Referencie našich zákazníkov spolu s fotografiami zimných záhrad, ktoré sme na mieru vyrobili sa nachádzajú v časti Referencie.

Zobraziť najnovšie ukážky práce
Pýtate sa

Od čoho závisí cena zimnej záhrady

VEĽKOSŤ– výškou a dĺžkou regulujete cenu zimnej záhrady tak, že čím menší je obsah zasklenej časti, tým nižšia bude cena a naopak.

TYP ZASKLENIA– zimná záhrada s celoročným využívaním vyžaduje zasklenie dvojsklom s PTM (prerušený tepelný most), aby ste ju mohli využívať plnohodnotne ako ďalšiu izbu. Zasklenie bez PTM je menej cenovo náročné.

NÁROČNOSŤ MONTÁŽE– pri ľahko dostupných konštrukčných podmienkach je montáž rýchlejšia, čím klesá aj cena za prácu .

ATYPICKÉ POŽIADAVKY– pri mnohouholníkových tvaroch, atypických výklenkoch, atypickom spôsobe otvárania strešných okien alebo špeciálnych požiadavkách sa cena môže navýšiť, čo by s vami firma vždy mala odkonzultovať vopred.

EXISTUJÚCA KONŠTRUKCIA– najmä u mnohých nových domov typu bungalov je už v projekte zahrnutá zimná záhrada, ktorá má s domom spoločnú strechu a oporné rohové stĺpy. V tom prípade cena zimnej záhrady rapídne klesá, keďže prestrešenie a zvody sú kompletné.

Vyskúšajte náš 3D konfigurátor

Naša práca

Referencie našich zákazníkov

Chcem Vám poďakovať v mene celej našej rodiny za výbornú prácu. Systém BKS je veľmi pekný, pohodlný a jednoduchý pri narábaní. Pracovnici montáže odviedli kvalitnú prácu v rekordnom čase.

L. Zavarská / Poprad

Jedným slovom boli naj… môžem len chváliť. Keby takýchto ľudí bolo na Slovensku viac. Som rada, že existuje na Slovensku firma, ktorá má ozaj profesionálny prístup začínajúc od majiteľov firmy a končiac zamestnancami.

Bilíková Mária

Chcem Vám poďakovať za realizáciu zimnej záhrady, ktorú Vaša firma zabezpečila. Presnosť s ktorou Vaši pracovníci pracovali, to ako sadlo všetko na svoje miesto, som ešte nezažil. Sme veľmi spokojní a každému odporúčame Vašu firmu na realizáciu podobných projektov.

Miroslav Španitz

Chcel by som vyjadriť maximálnu spokojnosť s prístupom, realizáciou a výsledným efektom presklenia loggie v mojom byte. Bezrámový otočno-posuvný systém BKS funguje bezchybne, loggiu môžme využívať takmer celoročne.

Ing.Peter Beneš, architekt
Zimna zahrada s prístreškom - showroom

Navštívte našu SHOW ROOM
v Považskej Bystrici

a pozrite si naživo:


 • Kvalitu našich materiálov

 • Precíznosť prevedenia práce

 • Vychytávky pri realizácii

 • Poradíte sa s odborníkmi

 • Opýtate sa všetko, čo Vás zaujíma

Pripravujeme nádherný showroom pod Tatrami

Táto exluzívna zimná záhrada s množstvom vychytaných detailov sa pripravuje na realizáciu. Zanechajte nám Váš email, aby sme Vás mohli kontaktovať, keď bude showroom bude zrealizovaný. Neváhajte nás kontaktovať. Obhliadky sú bezplatné.

Čítať viac

TIPY A TRIKY

7 najlepších využití zimnej záhrady

Zimná záhrada je priestor, ktorý oceníme zlášť, ak so sebou prináša možnosti, ktoré nám iné miestnosti v našom dome nemôžu z rôznych príčin ponúknuť. Čaro spojenia s prírodou a pekný výhľad roba aj z bežných činností príjemnejšie a krajšie. Inšpirujte sa, ako ostatní s obľubou jedinečne využívajú zimnú záhradu vo svoj prospech.

Inšpirácie

Všetko, čo potrebujete vedieť pri plánovaní zimnej záhrady

Zimná záhrada si zaslúži starostlivé plánovanie rovnako ako každý priestor, v ktorom sa chceme jednak dobre cítiť a zároveň má slúžiť našim potrebám. V tomto článku sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť, keď sa chystáte na výstavbu zimnej záhrady.

Čítať viac

Zimná záhrada je jednoducho vysnívaným priestorom pre všetkých, ktorí hľadajú oázu relaxu, priestor na realizáciu svojich koníčkov či alternatívne možnosti pre riešenie situácií v domácnosti.

Vychutnať si lúče slnka na jeseň a v zime pri teplom čaji či chutnej káve nie je žiaden problém pre zimnú záhradu s celoročným používaním realizované firmou Pifema s.r.o. Nová odychová zóna rada privíta aj posilňovací stroj, rotoped či eliptical, ktorému sa v v dome ujde iba miesto v kúte a väčšinou ruší celkový dojem miestnosti.

Zimná záhrada imitácia dreva Šamorín
Zimná záhrada imitácia dreva Šamorín

Zimná záhrada je dokonalým miestom na večerné posedenie s priateľmi a rodinou. Ľahko otvárateľné posuvné dvere sú veľmi praktické, zvlášť ak deťúrence pobehujú hore dolu. Zimná záhrada môže však poslúžiť aj prakticky. Ak sa nemáte kde rozložiť s opravami, šitím či kreatívnym tvorením, vyrezávaním z dreva alebo možno viazaním rybárskych mušiek, v lete i v zime vám zimná záhrada vytvorí podmienky na skutočné vychutnávanie si toho, čo máte radi. Pritom nebudete v ostatných častiach domu zaberať miesto, ktoré by radi práve využívali ostatní členovia vašej domácnosti.

Kto by neocenil prezimovanie kvetov s dostatočným presvetlením? Vaše exotické i iné na teplocitlivé rastliny nájdu prechodný domov vo vašej novej zimnej záhrade a vy zasa získate miesto plné zelene aj v zime.

Zimna zahrada - bezramovy system

Zimná záhrada, bezrámový systém BKS, Pifema s.r.o.

Niekedy bojujeme s jednoduchými prozaickými problémami ako sú sušenie byliniek a húb v sychravom počasí a sušenie bielizne cez zimu. Zimná záhrada dokáže dokonale poslúžiť aj týmto vašim potrebám.

Zimné záhrady a ich výhody

Zimná záhrady a presvetlenie

Moderná zimná záhrada antracit
Moderná zimná záhrada antracit

„Kam nechodí slnko, chodí lekár.“

Obzvlášť v zime potrebuje náš organizmus slnečné žiarenie napr. na aktiváciu provitamínu D, vďaka ktorému sa celkovo cítime „šťastnejší“. Zimná záhrada ideálne spĺňa priestor plný svetla a odychu.

Zimné záhrady a úspora elektrickej energie

Vďaka kvalitným materiálom a správnej orientácii zimnej záhrady, sa zimná záhrada môže stať malým krbom vášho domu, ktorý kumuluje teplo a vháňa ho do ostatných častí vášho príbytku. Od jesene do jari ušetríte na kúrení a vďaka presvetleniu aj na elektrickej energii.

Zimná záhrady a zväčšený priestor

Bez náročného murovania, novej fasády a strechy, získate zväčšený priestor, o ktorý sa okrem umývania netreba nijako inak starať. Žiadne maľovanie, opravy porušenej omietky či strešnej krytiny. Zimná záhrada s hliníkovou konštrukciou a zasklením podľa vášho výberu vám zväčší priestor a uľahčí údržbu.

Zimná záhrada celoročné použitie Žilina

Zimné záhrady a možné nevýhody

Bojíte sa týchto problémov? Poďme sa spolu na ne pozrieť:

Zimná záhrada a teplo

Ak si vyberiete kvalitné zasklenie, teplučké sedenie v zimnej záhrade počas zimy  je úplnou realitou. Tepelným únikom je zamedzené vďaka kvalitným tesniacim systémom a hliníkovým profilom bez tepelných prechodových mostíkov. Zimná záhrada bude naozaj príjemným vykúreným miestom.

Zimná záhrada s prerušeným tepelným mostom

Zimná záhrada a prerušeným tepelným mostom (PTM) vytvára plohodnotný obývací priestor

 

Zimná záhrada a bezpečnosť

Máte pred očami kusy rozbitého skla  z okien zimnej záhrady padajúceho na vaše deti či domáceho miláčika? Táto predstava je  mylná. Pri zasklievaní zimných záhrad sa využíva lexan, polykarbonát či bezpečnostné sklo, takže žiadne poranenie z rozbitého skla neohrozí.

V súvislosti s bezpečnostným sklom vám odporúčame nášho partnera SPRCHOVE-KUTY.COM, ktorý realizuje dodanie kvalitných sklenených sprchových kútov. SPRCHOVE-KUTY.COM ponúka taktiež bezplatný online-sprchový konfigurátor, v ktorom si môžete navrhnúť svoj vlastný sprchový kút. Zároveň získate okamžite cenovú kalkuláciu, za ktorú  taktiež neplatíte.

 


Zimné záhrady, Hliníková zimná záhrada, Nitra Zobor

Zimné záhrady, Hliníková zimná záhrada Nitra Zobor, prestrešenie, bezpečnostné sklo, Pifema s.r.o

 

Zimná záhrada a rosenie

Obavy z rosenia a plesne sú neopodstatnené pri zimných záhradách realizovaných firmou Pifema s.r.o. Systémy s prerušeným tepelným mostom používané pri zasklievaní pre zimné záhrady zamedzujú akémukoľvek roseniu a zrážaniu vody vnútri zimnej záhrady.

Zimná záhrada a nepríjemné svetelné lúče

Ak niekto pre zimné záhrady nepreferuje 100% -né presvetlenie a slnečné lúče mu skôr vadia, nie je problém využiť presklenie antireflexným sklom Stopsol, alebo akýkoľvek typ vnútorného či vonkajšieho clonenia, či originálnu slnečnú clonu Tamiz od spoločnosti Cortizo, ktorú odporúča aj firma Pifema s.r.o.

Zimná záhrada Bratislava- Rusovce
Zimná záhrada Bratislava

Zimná záhrada a vaše pochybnosti

Ak máte akékoľvek otázky a stále by ste pochybovali o zimnej záhrade ako správnom riešení pre vás, kontaktujte nás a radi vám odpovieme na všetky vaše otázky.


 Zimná záhrada, Skalka nad Váhom, Pifema s.r.o

Zimné záhrady, Zimná záhrada, Skalka nad Váhom, Pifema s.r.o

Hliníkové zimné záhrady a možnosti realizácie

zimná záhrada martin
Zimná záhrada Martin

Zimné záhrady podľa vašich predstáv si môžete skutočne navoliť vy sami. Vyberte si z možností a kombinácií otvárania, materiálov, farebných prevedení a  cenových variánt.

Zimné záhrady a materiály

Zimné záhrady a prestrešenie

Kvalitné prestrešenie pre zimné záhrady zabezpečujú materiály používané pri zasklievaní strechy – bezpečnostné sklo Connex a reflexné sklo Stopsol.

Pri zimných záhradách s prerušeným tepelným mostom (PTM) majú sklenené strechy 2 vrstvy:

 • Vrchná vrstva: atireflexné 6mm sklo StopSol.
 • Spodná vrstva: bezpečnostné sklo Connex.

Medzi týmimto vrstvami je 16mm izolačný profil. Takto realizovaná výplň strechy má výborné izolačné ako aj estetické vlastnosti, keďže sa nezráža vlhkosť na vnútornej strane strechy. Ukážka strechy.

Pri zimných záhradách bez PTM, sa používa bezpečnostné antireflexné 6mm sklo Stopsol. Ukážka strechy.

Ak si zákazník praje, vieme inštalovať aj komôrkový polykarbonát (lexan). Ukážka strechy.

Pri prestrešení vždy myslíme aj na kvalitný odkvapový systém

V súvislosti s bezpečnostným sklom vám odporúčame nášho partnera SPRCHOVE-KUTY.COM, ktorý realizuje dodanie kvalitných sklenených sprchových kútov. SPRCHOVE-KUTY.COM ponúka taktiež bezplatný online-sprchový konfigurátor, v ktorom si môžete navrhnúť svoj vlastný sprchový kút. Zároveň získate okamžite cenovú kalkuláciu, za ktorú  taktiež neplatíte.


Zimné záhrady, Zimná záhrada, antireflexné sklo, prestrešenie, Pifema s.r.o.

Zimné záhrady, Zimná záhrada, antireflexné sklo, prestrešenie, Pifema s.r.o.

Zimné záhrady a hliníková konštrukcia

Výhody hliníkovej konštrukcie prevyšujú všetky iné dostupné  riešenia – je pevná ľahká, nepotrebuje následnú úpravu, nepodlieha poveternostným vplyvom, nežltne, nepotrebuje ochranné nátery, má široký výber farebných prevedení a imitácií dreva. Pifema s.r.o. používa pre zimné záhrady takmer výlučne hliníkovú konštrukciu.

Zimná záhrada Bratislava- Rusovce
Zimná záhrada Bratislava- Rusovce

Pozrite si: Výhody hliníkovej konštrukcie

Zimné záhrady a systémy Cortizo

Firma Pifema s.r.o. odporúča pre zimné záhrady a letné záhrady systémy Cortizo. Systémy Cortizo sú profesionálne zasklievacie hliníkové systémy, ktoré svojou kvalitou zodpovedajú všetkým požiadavkám na bezpečnosť a termo- izoláciu. Ich estetické i praktické prepracovanie tvorí širokú paletu pre výber do rôznych podmienok- od útulných domácností po priemyselné haly.

Pozrite si viac v: Hliníkové systémy Cortizo

Výhody hliníkovej konštrukcie

 • Montovaná, nie zváraná konštrucia. Dá sa kedykoľvek rozobrať
 • Vysoká odolnosť: nehrdzavie, nezvetráva sa
 • Nízka roztiažnosť materiálu
 • Žiadna následná údržba
 • Farba ostáva nezmenená aj pri klimatických zmenách
 • Odľahčenie konštrukcie, čím sa nezaťažuje stavba
 • Možnosť presvetlenia použitím priehľadných lexanových či sklenených striech
 • Vysoko kvalitné certifikované hliníkové systémy CORTIZOPozrite si profily.

Zimné záhrady s celoročným využitím

Hliníková zimná záhrada imitácia dreva s PTM
Hliníková zimná záhrada imitácia dreva s PTM

 

Zimné záhrady sú dôležitou relaxačnou zónou domu. Preto je dôležité, aby ste cítili dobre a s relaxom nemali ďalšie starosti.

Zimné záhrady s celoročným použitím, teda aj v zimných mesiacoch, by mali mať vysoké termo-izolačné vlasnosti. Vykurovanie zimnej záhrady vďaka dvoj-izolačnému sklu stien a strechy nie je príliš nákladné.

Zimné záhrady s celoročným použitím realizujeme výlučne s hliníkovou konštrukciou s prerušeným tepelným mostom, čím nedochádza k roseniu skiel a únikom tepla.

Zimné záhrady s využitím od jari do jesene (letné záhrady)

Zimná záhrada so sezónnym využitím, bez tepelného mosta

Zimné záhrady s využitím od jari do jesene (letné záhrady) sú vhodné ako zastrešenie a zasklenie terás a altánkov.

Keďže využitie letnej záhrady sa skôr upriamuje na jarné, letné a jesenné mesiace, nie je kladený vysoký dôraz na tepelno-izolačné vlastnosti, ako pri zimných záhradách.

Hliníková konštrukcia letnej záhrady je bez prerušeného tepelného mostu.

Zimná záhrada bezrámový systém Žilina1
Zimná záhrada bezrámový systém Žilina

Pri zasklievaní konštrucie sa používa bezpečnostné jedno sklo o hrúbke 4mm, alebo kombinované lepené bezpečnostné antireflexné sklo Stopsol , čo je lacnejšie ako varianta dvoj-izolačného skla pri zimných záhradách, ktoré sa využívajú aj v zimných mesiacoch.

V súvislosti s bezpečnostným sklom vám odporúčame nášho partnera SPRCHOVE-KUTY.COM, ktorý realizuje dodanie kvalitných sklenených sprchových kútov. SPRCHOVE-KUTY.COM ponúka taktiež bezplatný online-sprchový konfigurátor, v ktorom si môžete navrhnúť svoj vlastný sprchový kút. Zároveň získate okamžite cenovú kalkuláciu, za ktorú  taktiež neplatíte.

Zimné záhrady a kvalita záruky

Firma Pifema s.r.o získala  ocenenie dôveryhodnosti, ktoré si môžete pozrieť v časti Ocenenia. O spokojnosti zákazníkov hovoria nielen zimné záhrady a ich množstvo vlastných ukážok práce v časti Ukážky práce, ale aj referencie od skutočných zákazníkov v časti Zákazníci.


Zimné záhrady, zimná záhrada

Realizácia zimnej záhrady,Zimné záhrady, Pifema s.r.o.

Rámový systém pre zimné záhrady

Pevné konštručné riešenie hliníkových zimných záhrad montujeme s viacerými certifikovanými typmi profilov Cortizo, či už jednoduchšie pre zimné záhrady so sezónnym využitím alebo so super-izolačnými profilmi s prerušeným tepelným mostom pre zimné záhrady s celoročným využitím. 

Zimné záhrady s pevnou rámovou konštrukciou ponúkajú viaceré spôsoby otvárania: 

Zimná záhrada Trnava - antracit

Farebné prevedenia zimných záhrad

Povrchové prevedenia hliníkových koštrukcií umožňujú nespočetné možnosti, či už ide o farebné odtiene z RAL vzorkovníka alebo dôveryhodnú imitáciu dreva. Povrchy sa upravujú eloxovaním, čím sa predĺžuje životnosť farby, povrchom je garantovaná farebná stálosť a aj po rokoch nie je nutná žiadna povrchová úprava.

Zimná záhrada Považská Bystrica Cortizo

Zimné záhrady s existujúcou konštrukciou

Naša firma sa od začiatku profiluje na špecifické požiadavky zákazníkov, ktorým pripravujeme riešenia šité na mieru. 

Či už ide o atypické úkosy striech, alebo napojenie na existujúce konštrukcie, Pifema s.r.o., si vie poradiť aj s najnáročnejšími zadaniami zimných záhrad.

Nechajte si poradiť našimi odborníkmi, máme za sebou stovky realizácií a riešení.

Viac o zasklení terasy