5 tipov pri realizácii zimnej záhrady

Zimná záhrada s kvetmi

Zimná  záhrada môže byť krásnym miestom vášho domu, kde si užijete relax a oceníte aj ušetrené peniažky za energie. Na čo myslieť, keď ste sa už rozhodli realizovať zimnú záhradu ?

Zimná záhrada Trnava - antracit
Zimná záhrada v antracitovom prevedení. Celoročné využitie – prerušený tepelný most v konštrukcii. Realizácia v Trnave.
 1. Kvalitná firma – dobrá firma bude mať dostatok referencií od svojich zákazníkov. Poskytuje mnoho ukážok vlastnej práce, profesionálny a individuálny prístup k zákazníkovi. Ak má firma webstránku plnú ilustračných obrázkov z katalógov a vlastnej práce minimum- majte sa na pozore. Rovnako, keď už pri objednávke zimnej záhrady je k vám firma neúctivá a neprívetivá.
  Zimná záhrada Považská Bystrica Cortizo
  Zimná záhrada v Považskej Bystrici. Hliníková nosná a strešná konštrukcia Cortizo. Bezrámový zasklievací systém BKS. Využitie: jar-leto-jeseň (letná záhrada)
 2. Kvalitné materiály  Ak chcete, aby vám zimná záhrada priniesla mnoho pôžitku a minimálnu starostlivosť, kvalita materiálu je vecou, na ktorú sa môžete spoľahnúť. Certifikované hliníkové profily, kvalitné materiály, izolačné dvojsklá, bezpečnostné sklo, certifikované tesniace a odkvapové systémy. Takéto materiály vám zabezpečia spokojnosť a istotu, že so svojou zimnou záhradou si užijete veľa radosti.
  V súvislosti s bezpečnostným sklom vám odporúčame nášho partnera SPRCHOVE-KUTY.COM, ktorý realizuje dodanie kvalitných sklenených sprchových kútov. SPRCHOVE-KUTY.COM ponúka taktiež bezplatný online-sprchový konfigurátor, v ktorom si môžete navrhnúť svoj vlastný sprchový kút. Zároveň získate okamžite cenovú kalkuláciu, za ktorú neplatíte.
 3. Načasovanie Nebojte sa vyplniť nezáväzný kontaktný formulár s krátkym popisom, toho čo si želáte a opýtať sa na odhad dĺžky časovej realizácie vašej záhrady. Komplikovaná veľká atypická zimná záhrada zaberie, pochopiteľne, viac času ako malá a jednoduchá. Budete teda vedieť, kedy najneskôr treba s realizáciou začať, aby ste už v zime  mohli piť kávičku v teple v novej zimnej záhrade.

   

  Zimná záhrada s celoročným využitím
  Zimná záhrada s prerušeným tepelným mostom v antracitovom prevedení. Celoročné využitie. Realizácia – Tatry / Veľká Lomnica
 4. Financovanie– mnoho ľudí sa obáva financovania zimnej záhrady a rozmýšľajú, či na to vôbec niekedy budú mať. Ak si nájdete serióznu firmu, poskytne vám možnosť splátkového kalendára. Poprípade sa dohodnete na rozdelení sumy na časť v hotovosti a časť v splátkach. Za opýtanie sa v dobrej firme neplatí nič:) Po vyplnení kontaktného formulára by ste mali dostať cenový odhad a získať tak predstavu, koľko vaša zimná záhrada bude stáť.
 5. Slnečná energia– využite slnečnú stranu a ušetrite na nákladoch za teplo a svetlo. Zimnú záhradu môžete využiť na vykurovanie a presvetlenie domu z veľkej časti. V kombinácii so slnečnými kolektormi ju môžete využiť aj na ohrev vody.Prečítajte si tiež:Výhody zimnej záhrady a zasklenej terasy
  Keď chceme i nechceme zasklievať balkón či terasu

Premýšľate nad realizáciou zimnej záhrady?

Neváhajte nás kontaktovať, radi Vám poradíme a pomôžeme navrhnúť optimálne riešenie na mieru pre vás.
Ak budete mať záujem, bez problémov vám vypracujeme nezáväznú cenovú ponuku.